fbpx
Rok 2019 v českém vyhledávání na internetu

I letos vydala česká internetová vyhledávací jednička Google statistiky s nejvyšším nárůstem vyhledávacích dotazů oproti minulém roku. Ty ukazují události, kterými jsme žili, ale například i televizní, či sportovní preference. Pojďme si udělat malou procházku v džungli témat, které nás v minulém roce zajímaly nejvíce a zjistit, jaké vznikly trendy vyhledávání na internetu.

Reklama

K infografice níže snad jen dodáváme odpovědi na evergreen mezi otázkami: „Jak?“. S čím se Češi nejčastěji v roce 2019 potýkali? Nejčastěji to bylo pletení pomlázky (jak se plete pomlázka), houbařením (jak zamrazit houby), parazity (jak vyndat klíště), vysokými teplotami (jak ochladit byt) a znovu velikonočními tradicemi (jak vyfouknout vejce). České starosti kolorují i dotazy jak na octomilku, jak vyvolat menstruaci, jak vyplnit daňové přiznání, kouzelná “devítka” jak vydělat peníze a jak začít běhat. 😀

Pohled ve světě a u nás

Se světem jsme se shodli na jednom hlavním tématu – i my jsme googlili informace o iPhone 11. A zatímco ve světě hledaných událostech převažují sportovní svátky, my jsme s velkou akčností hledali především předměty politických a společenských událostí. Ani v zájmech o osobnosti a piety na jejich památku (až na skon Karla Lagerfelda) nejsme zrovna reprezentativní vzorek. Zatímco svět spojuje sportovní vášeň, my jsme zjišťovali, kdo je to Billie Eilish a Greta Thunberg.

Z českých osobností vyhledávání vévodil ve znamení 50. výročí smrti Jan Palach. Po celý rok nás bavil nový seriálový fenomén Most a před Wimbledonem nás zajímal tradiční hokejový šampionát. Podle internetu se nejvíce lidí učilo připravovat vejce Benedikt. A druhé místo, tedy bezový sirup, ukazuje, že se navracíme k domácí výrobě 🙂

Opět se ukázalo, že Google zveřejňováním meziročních trendů sepisuje kroniku hlavních témat společnosti a možná i vy jednou budete vzpomínat: “To bylo v roce 2019, jak zemřel Karel Gott”, nebo “jak jsem znovu demonstroval na zaplněné Letné.”

Podívejte se, jak Google trendy kopírovaly události roku 2018.

Reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa se nezobrazí.

Copy link
Powered by Social Snap