fbpx
10 filmových rolí, které měl hrát někdo jiný

Těžko si představit, že by v pohádce Tři oříšky pro Popelku hrál hlavní roli někdo jiný než kouzelná Libuše Šafránková. Známých filmů, které definují obsazení herci, je ale nesčetně. Anebo tyto role definují je? Mnohým z herců osudové role doslova změnily život. Je jen polemikou, jestli by se snímky staly oblíbenými, kdyby v nich hlavní role ztvárnily jiné osobnosti. Dá se ale usuzovat, že původně zamýšlení herci přišli o velkou příležitost. Projděte si s námi velké role, které měl hrát někdo jiný.

Reklama

Sex ve městě

Seriál o čtyřech newyorských kamarádkách a jejich starostech s muži se stal na přelomu tisíciletí světovým hitem. Hlavní hrdinku Carrie Bradshaw měla původně ztvárnit herečka Dana Delany. Ta ovšem roli odmítla s tím, že se už do filmových projektů, které popularizovaly sex v minulosti zapojila (Live Nude Girls, kde dokonce hrála s další postavu slavného seriálu Kim Cattrall, či Útěk do ráje). Navíc se jí nelíbila představa hrát v seriálu, který má v názvu slovo ´sex´. Škoda, málokomu se dnes – na rozdíl od Sarah Jessicy Parker – její tvář podle jména vybaví.

Česko-slovenská filmová databáze 66 %

Dana Delany (zdroj: wikimedia) a Sarah Jessica Parker v Sexu ve městě (zdroj: Magic Box)

Pretty Woman

Stejně tak lechtivé téma odradilo herečku Molly Ringwald přijmout roli prostitutky v dnes již legendární romantické komedii. Ta udělala z hlavní filmové představitelky Julie Roberts doslova přes noc hvězdu. Ve stejném roce Ringwald odmítla i ústřední roli ve filmu Duch a unikly jí tak hned dva slavné filmové snímky, jež mohly katapultovat její kariéru.

Česko-slovenská filmová databáze 78 %

Molly Ringwald (zdroj: wikimedia) a Julia Roberts v Pretty Woman (zdroj: Magic Box)

Zrození šampióna

V sociálním snímku natočeném na motivy skutečného příběhu odmítla angažmá pro změnu Julia Roberts. Role se zhostila Sandra Bullock a postava urputné matky jí vynesla (prvního a zatím jediného) Oscara za nejlepší ženský herecký výkon. Julia místo toho podepsala smlouvu na film Na sv. Valentýna. Ten režíroval Garry Marshall, který měl pod taktovkou i Pretty Woman. Snímek ale – nehledě na zástupy hvězdných herců – u fanoušků i kritiky propadl.

Česko-slovenská filmová databáze 81 %

Julia Roberts (zdroj: wikimedia) a Sandra Bullock ve Zrození šampiona (zdroj: Magic Box)

Matrix

Doslova jako matrix zní skutečnost, že původně měl postavu Nea – proslulé role Keanu Reevese –hrát herec Will Smith. Sám herec prohlásil, že se po přečtení scénáře v příběhu neviděl a svou účastí v projektu by jej zkazil. Nejsme si jistí, jak to myslel, ale podle svých slov se odmítnutím snímku hodně naučil. A mimochodem se rozhodl nepřijmout ani roli Djanga v Tarantinově trháku. Té se zhostil excelentní Jamie Foxx.

Česko-slovenská filmová databáze 90 %

Will Smith (zdroj: wikimedia) a Keanu Reeves v Matrixu (zdroj: Magic Box)

Akta X

Tento mysteriózní seriál se stal kultovním v době, kdy ti nejznámější herci působili výlučně ve filmech a seriálová tvorba pro ně byla skoro podřadným řemeslem. Hlavní vyšetřovatelé v podání Davida Duchovnyho a Gillian Anderson se tak na seriálových rolích vypracovali. Zajímavé je, že původní Anderson, která měla agentku Scully hrát, se nejmenovala Gillian, ale Pamela. Tvůrci totiž chtěli obsadit vysokou, dlouhovlasou blondýnu s výraznými přednostmi…

Česko-slovenská filmová databáze 81 %

Pamela Anderson (zdroj: wikimedia) a Gillian Anderson v Aktech X (zdroj: Bontonfilm)

Gladiátor

Nedá se říct, že by Russell Crowe do roku 2000 neprošel velkými rolemi, ale až role ve snímku Gladiátor jej vynesla do hollywoodských výšin. Pro film získal jednoho z pěti celkově obdržených Oscarů. V roli původně dostal šanci zazářit Mel Gibson. Ten se však na podobně akční scénář cítil příliš starý a roli nepřijal.

Česko-slovenská filmová databáze 88 %

Mel Gibson (zdroj: wikimedia) a Russel Crowe v Gladiátorovi (zdroj: Bontonfilm)

Titanic

Dodnes třetí nejvýdělečnější film všech dob (hned po Avengers: Endgame a Avatar) měl mít jinou hlavní ženskou postavu. Ještě před tehdy jen málo známou Kate Winslet byla role Rose nabídnuta Claire Danes. Ta už po boku DiCapria zazářila v shakespearovské romanci Romeo a Julie. Clare nikdy – alespoň veřejně – tohoto rozhodnutí nelitovala. Podle svých slov už jedno natáčení s Leem v Mexico City absolvovala a o roli v Titanicu měla jasno.

Česko-slovenská filmová databáze 85 %

Claire Danes (zdroj: wikimedia) a Kate Winslet v Titanicu (zdroj: Bontonfilm)

Padesát odstínů šedi

Tato erotická trilogie pobláznila představivost milionů žen. Původně však jejími protagonisty neměli být dcera herečky Melanie Griffith – Dakota Johnson ani Jamie Dornan. Roli totiž před nimi odmítli „matka draků“ z Her o trůny Emilia Clarke a nadějný seriálový herec Charlie Hunnam. Zatímco Clarke se zalekla otevřených sexuálních scén, Hunnam se na poslední chvíli rozhodl z projektu odstoupit, aby mohl dotočit poslední sérii Zákonu gangu. Uvidíme, jak si všichni mladí herci dál povedou.

Česko-slovenská filmová databáze 41 %

Dakota Johnson a Jamie Dornan v Padesáti odstínech šedi (zdroj: Bontonfilm) a Charlie Hunnam s Emilií Clarke (zdroj: wikimedia)

Kmotr

Hotová plejáda známých herců odmítla ústřední roli v dnes již klasickém snímku Kmotr na motivy bestselleru Maria Puza. Postava Michaela byla postupně nabídnuta Jacku Nicholsonovi, Robertu Redfordovi, či Dustinu Hoffmanovi. Al Pacino byl pro tvůrce až šestou volbou. Zajímavé je, že za roli byl nominovaný na Oscara, ale ve vedlejší roli, přestože se ve snímku objevoval víc než Marlon Brando nominovaný za roli hlavní. Brando ale na rozdíl od Pacina nominaci proměnil.

Česko-slovenská filmová databáze 92 %

Al Pacino v Kmotrovi (zdroj: H.C.E.) a Dustin Hoffman, Robert Redford, Jack Nicholson (zdroj: wikimedia)

Forrest Gump

Jedním z nejpopulárnějších filmů všech dob je beze sporu Forrest Gump. Oscarové hodnocení Toma Hankse zřejmě uniklo prvnímu oslovenému herci – Johnu Travoltovi. Poté byly vkládány naděje do Billa Murrayho a Chevyho Chase. I ti však odmítli. Travolta později prohlásil, že bylo nepřijetí role velkou chybou.

Česko-slovenská filmová databáze 94 %

Tom Hanks ve Forrestu Gumpovi (zdroj: Magic Box) a John Travolta, Chevy Chase, Bill Murray (zdroj: wikimedia)

Přečtěte si o slavných hercích, kteří se proslavili až v pokročilém věku.

Reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa se nezobrazí.

Copy link
Powered by Social Snap