fbpx
16 fascinujících čísel ze světa sportu

Jen nejvášnivější fanoušci dokáží jmenovat rekordy jednotlivých disciplín hodné Guinessovy knihy rekordů. My jsme se zaměřili na širší sportovní statistiky – na fascinující čísla ze světa sportu, kterými se můžete blýsknout na nejednom pubovém kvízu. Leckdy je to neuvěřitelný výkon a občas, tak trochu debakl…

#1 Kdyby byl Michael Phelps stát, umístil by se v žebříčku zlatých medailí z Olympijských her na 35. místě. Za ním by „vězelo“ dalších 97 národů.

#2 Průměrný golfový míček má 336 důlků.

#3 V baseballové hře je jen zhruba 18 minut akce.

#4 Když Američané na Mistrovství světa ve fotbale v roce 1950 porazili tým Anglie, v redakcích mnoha světových médií zavládl zmatek, že je skóre překlepem tiskových agentur a Anglie naopak 10-0 zvítězila.

#5 Většiny letních Olympijských her se zúčastnilo Lichtenštejnko, nikdy však nezískalo jedinou medaili.

Zdroj: Pixabay

#6 Nejdelší tenisové utkání na světě se odehrálo ve Wimbledonu v roce 2010. Zápas Johna Isnera (USA) a Nicolase Mahuta (FRA) trval 11 hodin a 5 minut, hrál se tři dny a skončil vítězstvím Isnera v poměru 6–4, 3–6, 6–7(7), 7–6(3), 70–68.

#7 Troje Olympijské hry se konaly v zemích, které již dnes neexistují.

#8 Pěti nebo více góly během utkání skóroval jeden hráč pouze 60krát v historii NHL. Dokázalo to 44 hokejistů.

#9 Na výrobu míčů jen pro profesionální ligu amerického fotbalu ročně padne kůže z 3 000 krav.

Sport v číslech udivuje i baví

#10 Nejdelší zaznamenaný bod v historii tenisu trval 29 minut a představoval 321 výměn v zápase Vicky Nelson a Jean Hepner.

#11 Oproti tomu Aussie Bernard Tomic (přezdívaný “The Tank Engine” ) svůj zápas dokázal prohrát už během 28 minut.

#12 Baseball umožňuje asi 12 386 344 variant herního vývoje. Když se je fanoušek naučí, už ho nemá co překvapit.

#13 Největší bowlingové centrum na světě otevřelo v roce 1972 japonské město Inazawa. Zahrát si můžete na jedné ze 116 drah.

#14 Jednou z nejbizarnějších událostí historie Olympijských her byla střelba na živé holuby na pařížské olympiádě v roce 1900. Zemřelo na 300 ptáků, jenom vítěz jich skolil jednadvacet.

#15 Pod stejnými olympijskými kruhy měla premiéru disciplína přetahování lanem. I přes malé množství týmů (z nichž některé byly dokonce mezinárodně smíšené) došlo k jejímu zrušení až v roce 1920.

#16 O nejrychlejší knockout v boxu se v roce 1946 postaral Aurele „Al“ Couture, který Ralpha Waltona dokázal vyřídit za pouhých 10,5 sekund.

Fascinující čísla ze světa sportu – zdroj: usatoday.com

Je libo pár zajímavostí z exotického Mexika?