fbpx
5 slavných tváří, které herecký svět objevil až v pokročilém věku

Většina hollywoodských celebrit za šanci na slávu, velké role a postavení bojuje dennodenně. Objíždí konkurzy a doufá v náhodu, díky níž vyniknou mezi dalšími stovkami a tisíci herci, kteří se chtějí stát celebritami (s benefity a nevýhodami z toho vyplývajícími). Někteří z nich – dnes již slavnými cenami a hvězdným jménem ověnčení – museli ale prokázat alespoň dvojnásobnou píli. Neboť o svých kvalitách dali hereckému světu dát vědět až v dospělém, či středním věku.

Reklama

Morgan Freeman

K televiznímu filmu se slavný herec afroamerického původu dostal až v devětadvaceti letech, ale na první velkou roli čekal dalších třiadvacet let do natáčení snímku Řidič slečny Daisy. Definitivní místo mezi hollywoodskou hereckou smetánkou mu ale přinesl až jeden z nejoblíbenějších filmů všech dob, Vykoupení z věznice Shawshank, ve kterém se zhostil role ve věku padesáti sedmi let. Od té chvíle byl obsazován ve velkofilmech jako Smrtící epidemie, Sedm, Million Dollar Baby, Žít po svém, nebo Než si pro nás přijde. Dá se tak říct, že svět až na poslední chvíli objevil laskavý úsměv distingovaného gentlemana, který se narodil v době, kdy byl Hollywood výhradně „bílou“ stanicí.

Judi Dench

Elegantní britská herečka svou první televizní roli dostala ve třiceti letech, ale slávu si vydobyla rolí Paní Brownové až ve věku třiašedesáti let. Držitelka čestných doktorátů z univerzit v Birminghamu, Loughboroughu, Warwicku, Yorku, z Open Univerzity, a dokonce Oxfordu i řady cen za herecké výkony včetně divadelní ceny Laurence Oliviera v pokročilém věku dostala životní role ve snímcích Čokoláda, Dámy v letech, Báječný hotel Marigold a několika Bondovkách. Dnes patří mezi symboly neutuchající a přirozené krásy v nejzralejším období života.

Alan Rickman

Charismatický padouch, který ve Smrtonosné pasti pomalu zastínil Bruce Willise a v podání rozporuplné postavy Severuse Snapea v sérii filmů o Harry Potterovi i romantické Lásce nebeské okouzlil světové publikum, se pro herectví rozhodl až před třicítkou. První filmovou roli získal ve dvaatřiceti letech a vrcholu kariéry dosáhl před padesátkou. Byl opakovaně oceňován pro herecké výkony, ale i osobní kouzlo, několikrát se umístil v prvních desítkách ankety o nejpřitažlivějšího muže planety.

Naomi Watts

Role v kasovních trhácích jako Mullholland Drive, Kruh, Východní přísliby a nominace na Oscara za silný výkon v Iñárrituově snímku 21 gramů. To jsou doposud vrcholné okamžiky okouzlující herečky Naomi Watts, která se k první velké roli dostala v jednatřiceti letech. Do té doby byla neúspěšnou modelkou, obchodní zástupkyní, či módní editorkou. O co byla její cesta ke slávě urputnější, o to jsou nyní víc oceňovány její cit pro psychologické role a smyslnou krásu.

Louis de Funès

Pozdní odhalení hvězdy ale není výsostné jen v Hollywoodu. V mládí se živil jako kožešník, dekoratér, aranžér, účetní, prodavač. Svou první televizní roli dostal pozdější symbol francouzské komedie v třiceti dvou letech, ale významným úspěchem se stala až role četníka ze Saint-Tropez v roce 1964. To mu bylo padesát let. Od té doby se hrnuly legendární role ve filmech o Fantomasovi a dnes již kultovních snímcích Senzační prázdniny, Piti Piti Pa, Pošetilost mocných, Křidýlko nebo stehýnko, Tetovaný. Funèsova hvězda – navzdory pohrdání hereckých kolegů jako Jean Gabin a Jean Maraise – stoupala a pozdní začátek velké kariéry si vynahradil její intenzitou.

Zdroj: Wikimedia

Reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa se nezobrazí.